Ianis Hagi a semnat încă un gol pentru Glasgow Rangers, în campionatul Scoţiei

Ianis Hagi a marcat din nou în campionatul Scoţiei. Internaţionalul român a deschis scorul pentru echipa sa, Glasgow Rangers, care a dispus de Dundee United cu scorul de 4-1, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 33-a a campionatului scoţian. Hagi a marcat în minutul 35, celelalte goluri ale liderului fiind reuşite de Ryan Kent (38), Joe Aribo (48) şi Alfredo Morelos (64). Golul de onoare al echipei din Dundee a fost semnat de Marc McNulty (86). Rangers a ratat şi un penalty, prin Borna Barisic (67).

Ianis Hagi are 5 goluri marcate în 26 de partide în acest sezon în Premiership, informează Agerpres. El a evoluat contra celor de la Dundee până în minutul 63. Rangers conduce detaşat în clasament, cu 82 de puncte  din 30 de jocuri,  secondată de Celtic, care a adunat 64 de puncte din 29 de partide. Podiumul e completat de Hibernian, care totalizează 52 de puncte.

sursa foto: Agerpres