[UPDATE] Liga a 2-a de fotbal, etapa a 13-a: rezultate și clasament final

CSM Ramnicu Valcea - Metalul ResitaMetalul Reșița a pierdut sâmbătă, 23 noiembrie, cu 1-0, meciul din deplasare cu Olimpia Satu Mare, cu un gol primit la finalul partidei. Gazdele au marcat în minutul 85, după ce reșițenii au rămas în 10 jucători, în minutul 78, după eliminarea lui Danci în urma încasării a două cartonașe galbene. În minutele de prelungire a primit cartonaș roșu, direct, Cristian, iar elevii lui Marian Pană au încheiat partida în 9 jucători.

Au jucat pentru gruparea din Valea Domanului: Pascal – Cristian, Popescu, Potopea, Vătăjelu (cpt.) – Neagoe (min. 6 Danci), Breşeneni – Vasile, Stoica (min.46 Vaștag),  Szabo (min. 36 Oară) – Staicu
Rezerve: Zăvoi – Vaştag, Enciu, Danci, Făgărăşanu, Oară, Mureşan.

Alte rezultate:

FC Bihor Oradea – CSM Râmnicu Vâlcea 0-1

ACS FC Olt Slatina – CS Mioveni 1-1

CS Minerul Motru – ACF Gloria Bistriţa 2-0

CS Universitatea Craiova – FC Universitatea Craiova 0-0

Partida FC ASA Târgu Mureş – FC UTA Arad a fost întreruptă în minutul 70 definitiv din cauza ceții la scorul de 0-0 și a fost reluat duminică, iar tabela a rămas neschimbată.