Cupa RomanieiPandurii Tg. Jiu, FC Vaslui, Astra Giurgiu, Viitorul Constanţa, Steaua Bucureşti, Oţelul Galaţi, Dinamo şi Petrolul Ploieşti, deţinătoarea trofeului, s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal.

Rezultate:

Marţi 29 octombrie
CS Ripensia Timişoara (V) – CS Pandurii Tg Jiu (I) 0-3 (0-1), Timişoara – stadion Dan Păltinişanu
Au marcat: Elton Constantino Da Silva (9), Admir Adrovic (29), Flavius Petrişor (62, autogol).
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); arbitri asistenţi: Adrian Mărginean (Aiud), Mihai Marius Marica (Bistriţa); arbitru de rezervă: Marius Omuţ (Oradea)
Observatori: Marian Salomir (Cluj-Napoca) – CCA, Flavius Domide (Arad) – FRF

FC Vaslui (I) – AS FC Botoşani (I) 4-1 (2-1), Vaslui – stadion Municipal
Au marcat: Mike Temwanjera (17, 57), Madson Henrique Santos (23), Liviu Antal (81), respectiv Cătălin Vraciu (7).
Arbitru: Cătălin Popa (Piteşti); arbitri asistenţi: Octavian Şovre (Oradea), Ciprian Florin Danşa (Oradea); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)
Observatori: Costin Toma (Piatra Neamţ) – CCA, Romică Chihaia (Bucureşti) – FRF

CS Gaz Metan Mediaş (I) – CS FC Astra Giurgiu (I) 0-1 (0-0), Mediaş – stadion Gaz Metan
A marcat: Junior Morais (86).
Cartonaş roşu: Sergiu Muth (Gaz Metan, 54).
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Marius Nicoară (Băile Herculane); arbitru de rezervă: Nicolae Cătălin Botaş (Timişoara)
Observatori: Zoltan Szekely (Baia Mare) – CCA, Octavian Goga (Braşov) – FRF

Miercuri 30 octombrie:
FC Braşov (I) – FC Viitorul Constanţa (I) 0-1 (0-1), Braşov – stadion Tineretului
A marcat: Cristian Gavra (11).
Cartonaşe roşii: Andrei Cristea (Braşov, 90+1), Florin Bejan (Viitorul, 90+3).
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei (Vaslui), Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu); arbitru de rezervă: Teodora Albon (Cluj-Napoca)
Observatori: Laszlo Sajtos (Sibiu) – CCA, Alexandru Boc (Bucureşti) – FRF

FC Steaua Bucureşti (I) – ACS Poli Timişoara (I) 2-0 (1-0), Bucureşti – stadion Steaua
Au marcat: Daniel Georgievski (11), Federico Piovaccari (73).
Cartonaş roşu: Florin Nohai (Poli, 88).
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenţi: Ovidiu Artene (Vaslui), Alexandru Vodă (Alba Iulia); arbitru de rezervă: Adrian Illyeş (Ploieşti)
Observatori: Vasile Bratu (Slobozia) – CCA, Paul Cazan (Bucureşti) – FRF

Joi 31 octombrie:

FC Oţelul Galaţi (I) – ASC Corona 2010 Braşov (I) 2-1 (1-1), (Galaţi – stadion Oţelul
Au marcat: Henrique de Jesus Bernardo (7, 60), respectiv Joao Felipe Antunes (26, autogol).
Arbitru: Paul Unimătan (Zalău); arbitri asistenţi: Miclos Istvan Nagy (Cluj-Napoca), Bogdan Velicu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel)
Observatori: Stan Prodan (Alexandria) – CCA, Marian Bucurescu (Bucureşti) – FRF

Dinamo Bucureşti (I) – FC Chindia Târgovişte (III) 5-0 (2-0), Bucureşti – stadion Dinamo
Au marcat: Joel Thomas (8, 63), Alexandre Durimel (41, 86), Valentin Lazăr (62).
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); arbitri asistenţi: Ionel Valentin Dumitru (Gherghiţa/PH), Vasile Dan Popescu (Buzău); arbitru de rezervă: Marius Baston (Bucureşti)
Observatori: Marian Dorobanţu (Buzău) – CCA, Adrian Rămureanu (Bucureşti) – FRF

FC Rapid Bucureşti (II) – FC Petrolul Ploieşti (I) 0-2 (0-0), Bucureşti – stadion Giuleşti-Valentin Stănescu
Au marcat: Ferebory Dore (66), Romario Pires (72).
Arbitru: Radu Petrescu (Bucureşti); arbitri asistenţi: George Florin Neacşu (Câmpulung Muscel), Vlad Bârleanu (Bucureşti); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/AG)
Observatori: Cornel Sorescu (Piteşti) – CCA, Florin Nicolaescu (Slatina) – FRF.Sursa:Agerpres