Rezultatele înotătorilor reşiţeni la Cupa Masters Timişoara

Inot Masters 1

11 sportivi de la Clubul de Înot Reşiţa 07 au fost prezenţi la cea de-a şaptea ediţie a Cupei Masters Timişoara.
Reşiţenii s-au clasat de 22 ori pe locul 1, de 8 ori pe locul 2 şi o dată pe locul 3 la probele individuale. La ştafete au obţinut de 3 ori locul 1 şi o data locul 2.

Rezultatele obţinute de reşiţeni:
Cristina Mădău (categoria 40-44 ani)- 4 medalii de aur şi 2 medalii de argint.
Traian Bogdan (categoria 65-69 ani)- 4 medalii de aur şi 1 medalie de argint.
Yvonne Demenyi (categoria 45-49 ani)- 4 medalii de aur.
Dorina Iana (categoria 60-64 ani) – 4 medalii de aur.
Carmen Vegheriuc (categoria 55-59 ani) – 2 medalii de aur
Ilie Vegheriuc (categoria 55-59 ani) – 2 medalii de aur
Daniel Gherman (categoria 50-54 ani) 1 medalie de aur şi de 2 medalii de argint.
Dorina Grangure (categoria 65-69 ani)- 1 medalie de aur
Flavius Giarmati (categoria 40-44 ani)- 2 medalii de argint şi 1 medalie de bronz.
Elena Angheluş (categoria 55-59 ani)- 1 medalie de argint.

Componenţa ştafetelor câştigătoare:
4×50 m liber feminin: Dorina Iana, Yvone Demenyi, Cristina Mădău, Elena Angheluş – Categoria 200-239 ani.
4×50 m mixt feminin: Dorina Iana, Yvone Demenyi Cristina, Madau, Dorina Grangure – Categoria 200-239 ani.
4×50 m liber 2 femei+2 bărbaţi: Dorina Iana, Yvonne Demenyi, Traian Bogdan, Cristian Angheluş – Categoria 200-239 ani.
Ştafeta 4×50 m liber masculine s-a clasat pe locul 2: Traian Bogdan, Flavius Giarmati, Daniel Gherman, Cristian Angheluş – categoria 160-199 de ani.
La ştafete se adună vârsta componenţilor.

Înotătorii masters de la “Resita 07” au câştigat trofeul pentru cea mai bună performanţă feminină a concursului prin Cristina Mădău şi locul 2 pe cluburi.
Cupa Masters Timişoara – 2014 a fost cucerită de “Clubul de înot masters Timişoara”, organizatorul competiţiei la Complexul Aquasport.