Ripensia Timișoara devine liderul Ligii a 4-a Timiș. Rezultatele etapei a treia

Ripensia invinge pe AS Murani in etapa 3 a Ligii 4 Timis

Ripensia Timişoara a învins luni, 24 august, cu 5-2 (3-0), pe AS Murani, în etapa a 3-a a Ligii a 4-a Timiş. Antrenorul Cosmin Stan a programat marţi, un nou antrenament, deşi elevii săi ar fi trebuit să aibă o pauză. Decizia a fost luată din cauza slabei prestaţii pe care au avut-o jucătorii Ripensiei în ultimele 30 de minute ale partidei, împotriva unei echipe modeste. Antrenorul Cosmin Stan a reclamat şi starea foarte rea a terenului din Murani.
Pentru Ripensia au înscris: Blănaru (min 12), Trifu (23), Briciu (min 34) şi Nanu (min 61 şi 66).
Gazdele au redus din handicap prin reușitele lui Douala (min 77) și Costescu (min 87).

AS Murani – Ripensia Timișoara 2-5.

Ripensia Timişoara este pe primul loc în clasamentul Ligii a 4-a Timiş cu 9 puncte, la egalitate cu ACS Poli 2 şi Voinţa Maşloc.
sursa foto: facebook.com