Informatica Timişoara a debutat cu victorie în Liga 1 de futsal

Informatica Timisoara futsal Liga 1

Informatica Timişoara a obţinut o victorie clară în primul meci din noua ediţie a Ligii 1 de fotbal în sală. Echipa antrenată de reşiţeanul Robert Lupu a învins marţi seara, 1 septembrie, cu 4-1, pe KSE Târgu Secuiesc, în ultimul meci al etapei inaugurale, desfăşurat în Sala Constantin Jude. Golurile gazdelor au fost înscrise până la pauză, autori fiind Ștefan Rakic- de două ori, Slobodan Janjic și Ion Al-Ioani. Singurul gol al oaspeţilor a fost reuşit de Cornel Ticalo, în repriza secundă.

Informatica Timișoara: Vlad Iancu, Florin Matei, Ion Al-Ioani, Robert Lupu, Thiago Alcantara, Teodor Lungu, Adrian Călugăreanu, Ivan Jovanovic, Claudiu Dumitru, Slaven Novoselac, Slobodan Janjic, Ştefan Rakic.

KSE Târgu Secuiesc: Borja Lopez, Igor Tores, Javier Gorrono, Rafael Berlanga, Cornel Ticalo, Gazda Joszef, Adrian Căsineanu, Attilla Gall, Zsolt Pulugor, Paul Isac, Gabriel Bunduc, Ciprian Răduţoiu, Tamas Bakk.