Poli Timişoara a pierdut în deplasare la HC Odorhei, în etapa a 20-a a Ligii Naţionale de handbal masculin

HC Odorhei - Poli Timisoara, in etapa 20Handbaliştii de la Poli Municipal Timişoara au pierdut meciul din deplasare de la Odorhei, din etapa a 20-a, care s-a jucat miercuri seara, 12 martie. Scorul final a fost 30-25 pentru elevii lui Vlad Caba, care au condus şi la pauză cu 19-17. Ambele echipe trec printr-o perioadă grea din punct de vedere al performanţelor atât în campionat cât şi în Cupa României. Formaţia din Odorhei ocupă în continuare locul 6 după acest meci, cu 28 de puncte, iar Poli Timişoara rămâne doar pe locul 10, cu 15 puncte. Partida din etapa 20 s-a disputat în devans deoarece HC Odorhei va evolua duminică, 16 martie, în sferturile de finală ale Cupei Challenge.

Tot miercuri, campioana HCM Constanţa a dispus de Steaua cu 39-30 (19-15).

Sursa foto: szkc.ro