CSM Școlar Reșița a luat un punct în deplasarea de la Craiova

121

Echipa masculină de handbal, CSM Școlar Reșița a disputat marți, 10 octombrie un nou joc în campionat. În etapa a IV-a a evoluat în deplasare la Universitatea Craiova. Reșițenii au reușit un rezultat de egalitate, la final scorul a fost 31-31, iar la pauză 19-19.

Reșițenii au evoluat în ultimele trei minute în 5 jucători, după ce Răzvan Daia a primit cartonașul roșu, urmat de cel albastru, pentru injurii aduse arbitrilor.

UNIVERSITATEA CRAIOVA – CSM REȘIȚA 31-31 (19-19)

CRAIOVA: Lupitu, Gheorghiță – Păun 10, Luntraru 8, Mănescu 5, Iovănescu 2, Zaritchi 2, Ciorogaru 2, Mitran 1, Rușeanu 1, Coșolan.

REȘIȚA: Dumitru, Sămînță, Back – Vulpe 9, Heimbach 7, Daia 7, Grozăvescu 4, Ion 2, Pașcari 2, Ilie, Gîrban, Drăgan,scrie Libertatea.ro

A fost ultimul meci al rundei, iar restul s-au disputat la finalul săptămânii trecute.

Lider este formația CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu cu 12 puncte, urmată cu același punctaj de CSM Oradea. Pe 4 se află CS Universitar Politehnica Timișoara cu 9 puncte, iar CSM Școlar Reșița ocupă locul 6 cu 4 puncte acumulate.

În următoarea etapă, reșițenii vor evolua pe teren propriu cu Minaur Baia Mare II, duminică 15 octombrie, de la ora 11.00.

susa foto:Sportul Doljean