Tradiții cărășene, ediția a III-a
Consiliul Județean Caraș-Severin și Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Caraș-Severin organizează în perioada aprilie-iunie 2024 Festivalul-concurs ,,Tradiții cărășene“.
![Tradiții cărășene, ediția a III-a Tradiții cărășene, ediția a III-a](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2024/03/Afis-FINAL-COMPLET-Traditii-2024.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Oana Nicolae, 18 martie 2024, 09:17
Înscrierea concurenților la ediția a III-a a evenimentului cultural-artistic este deschisă până în data de 31 martie 2024. Acest Festival-concurs are drept obiectiv principal, descoperirea de talente și valori din Banatul Montan.
Evenimentul are în prim-plan identitatea locală, subliniată și prin muzică, joc, meșteșuguri, literatură dialectală și teatru popular, gastronomie tradițională.
Informații și înscrieri la telefonul secretariatului CJCPCT Caraș-Severin – 0255/226698 sau pe mail: centrucultura@yahoo.com.