Un tir a fost făcut acordeon!
![Un tir a fost făcut acordeon! Un tir a fost făcut acordeon!](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2014/05/tir_blocat_jiul.jpg?resize=600%2C377&ssl=1)
Articol editat de Daiana Rosca, 29 mai 2014, 14:56
Circulaţia sub pasajul Jiul din Timişoara a fost oprită şi astăzi timp de 4 ore pentru că un tir a rămas blocat. Acesta este al doilea eveniment din această săptămână deoarece marţi un alt mastodont a rămas înţepenit în acelaşi loc. Deşi există un panou pe care scrie că înălţimea este de patru metri, şoferii de tir nu a fost atenţi şi şi-au continuat drumul. Încă de la primele ore ale dimineţii, sute de maşini au trebuit să se strecoare numai pe o bandă de mers. Autorităţile locale au promis că vor extinde pasajul la patru benzi, dar nu în 2014.
Sursă fotografie: timisoara.ro
[Daiana Roşca]