Moarte tragică. O bătrână de 70 de ani s-a aruncat în fântână
Moarte cumplită pentru o bătrână de 70 de ani din comuna Ghilad, judeţul Timiş. Aceasta a decis să îşi pună capăt zilelor în ajunul anului nou şi s-a aruncat în fântâna din curtea casei, rămânând blocată cu capul în jos, în apă. Pompierii au fost alertaţi imediat de rude şi vecini şi au venit la faţa locului, de la Deta, cu o autospecială şi o maşină de descarcerare. Medicii de pe ambulanţă nu au mai putut face nimic pentru a o salva. Corpul neînsufleţit a fost transportat la spital pentru efectuarea necropsiei, poliţiştii începând o anchetă pentru a stabili cu exactitate circumstanţele decesului. (Raluca Ionescu)
Articol editat de Mirabela Afronie, 31 decembrie 2014, 07:07