Centru de igienă pentru mamă și copil

Primăria Municipiului Caransebeş va susţine financiar şi anul acesta activitatea Centrului de Igienă Mama şi Copilul din cadrul Complexului de Servicii Sociale „Sf Vasile cel Mare”. Proiectul, început în 2006 de Episcopia Caransebeşului cu ajutorul mai multor instituţii, organizaţii şi asociaţii, are ca scop prevenirea abandonului, neglijării şi abuzului asupra copiilor. Contribuţia Consiliului Local în cadrul proiectului, pentru anul acesta este de 47.000 de lei. Banii vor fi folosiţi pentru plata salariilor personalului centrului social.
Articol editat de Mirabela Afronie, 2 februarie 2015, 15:30 / actualizat: 3 februarie 2015, 0:02
Sursa foto: arhivă
(Lavinia Călina)