Autorizaţia de pescuit în apele de munte se eliberează doar pentru o zi
Tarifele de pescuit în apele de munte din Caraş-Severin rămân momentan nemodificate.
![Autorizaţia de pescuit în apele de munte se eliberează doar pentru o zi Autorizaţia de pescuit în apele de munte se eliberează doar pentru o zi](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2019/04/traian-Rosu.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 9 aprilie 2019, 12:11 / actualizat: 9 aprilie 2019, 18:03
Traian Roşu – şeful compartimentului vânătoare şi salmonicultură din cadrul Direcţiei silvice judeţene, a precizat pentru Radio Reşiţa că până la primirea noilor tarife, pe toate fondurile piscicole gestionate, taxa este de 18 lei şi se percepe doar pentru o singură zi. Efectuarea plăţilor pentru obţinerea autorizaţiilor de pescuit se face la ocoalele silvice arondate habitatului piscicol, a mai spus Traian Roşu.
Amintim că, autorizaţii pentru apele de munte se emit doar pentru ciprinide, pentru că pescuitul la păstrăv este închis până la 1 Mai.