Alternativă de vacanţă pentru copiii lugojeni
![Alternativă de vacanţă pentru copiii lugojeni Alternativă de vacanţă pentru copiii lugojeni](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2013/07/copiii-in-tabara.jpg?resize=625%2C359&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 22 iulie 2013, 14:24
Timp de 15 zile, peste 100 de copii au participat la cea de-a doua ediţie a şcolii de vară ”Alternativa de vacanţă”, organizată de asociaţia Alternatived din Lugoj. Pe parcursul celor două săptămâni, participanţii, cu vârste cuprinse între 6 şi 10 ani, au „călătorit” în jurul pământului, străbătând cele şapte continente şi cele mai spectaculoase ţări. Programul s-a desfăşurat sub forma a patru ateliere: engleză, crafting, cultură generală şi entertainment. În perioada următoare, proiectul ”Alternativa de vacanţă” continuă la Şcoala Gimnazială Pietroasa Mare şi la Şcoala Gimnazială Balinţ.