De vineri, 26 şi până luni 29 iulie au loc meciurile din etapa a doua a Ligii I de fotbal.
Rezultate:

Vineri 26 iulie
CS Gaz Metan Mediaş – FC Botoşani 1-2 (0-1), stadion ‘Gaz Metan’ – Mediaş

Au marcat: Azdren Llullaku (54), respectiv George Cârjan (15), Attila Hadnagy (75).
Arbitru: Robert George Dumitru (Braşov); arbitri asistenţi: Alexandru Vodă (Alba Iulia), Gabriel Sabin Stroe (Piteşti); arbitru de rezervă: Teodora Albon (Cluj-Napoca)
Observatori: Silviu Bogdan (Craiova) – CCA, Paul Cazan (Bucureşti) – LPF

FC Ceahlăul Piatra Neamţ – ASC Corona 2010 Braşov 3-0 (1-0), stadion ‘Ceahlăul’ – Piatra Neamţ

Au marcat: Vlad Achim (3), Bojan Golubovic (69), Andrei Marc (89).
Cartonaş roşu: Horia Popa (Corona, 83).
Arbitru: Ovidiu Haţegan (Arad); arbitri asistenţi: Daniel Hulubei (Vaslui), Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe); arbitru de rezervă: Emil Voicu (Bacău)
Observatori: Sorin Boca (Iaşi) – CCA, Romulus Chihaia (Bucureşti) – LPF

Sâmbătă 27 iulie au loc meciurile:

FC Oţelul Galaţi – FC Universitatea Cluj (stadion ‘Oţelul’ – Galaţi, 19,00, Digi Sport 1)

Arbitru: Marius Avram (Bucureşti); arbitri asistenţi: Aurel Oniţă (Constanţa), Daniel Mitruţi (Craiova); arbitru de rezervă: George Rădulescu (Bucureşti)
Observatori: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea) – CCA, Ion Craiu (Bucureşti) – LPF

FC CFR 1907 Cluj – ACS Poli Timişoara (stadion ‘Dr. Constantin Rădulescu’ – Cluj-Napoca, 21,30, Digi Sport 1)

Arbitru: Iulian Dima (Bucureşti); arbitri asistenţi: Cristian Nica (Ploieşti), Stelian Slabu (Braşov); arbitru de rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
Observatori: Constantin Ştefan (Bucureşti) – CCA, Bogdan Niculae (Bucureşti) – LPF

Duminică 28 iulie sunt programate partidele:

FC Rapid Bucureşti – FC Viitorul Constanţa (stadion ‘Giuleşti-Valentin Stănescu’ – Bucureşti, 19,00, Digi Sport 1) – Joc cu porţile închise; accesul în tribune permis doar femeilor şi copiilor sub 14 ani.

FC Dinamo Bucureşti – FC Vaslui (‘Arena Naţională’ – Bucureşti, 21,30, Digi Sport 1)

Luni 29 iulie se vor juca meciurile:

FC Braşov – AFC Săgeata Năvodari (stadion ‘Tineretului’ – Braşov, 19,00, Digi Sport 1)

FC Petrolul Ploieşti – CS Pandurii Tg. Jiu (stadion ‘Ilie Oană’ – Ploieşti, 20,45, Antena 1/Dolce Sport 1)

Meciul AFC Astra Giurgiu – FC Steaua Bucureşti (stadion ‘Marin Anastasovici’ – Giurgiu) a fost amânat.

Clasament Agerpres

loc echipa J V E Î GM-GP P
1 FC Botoşani 2 1 1 0 2-1 4
2 Astra Giurgiu 1 1 0 0 4-0 3
3 Ceahlăul Piatra Neamţ 2 1 0 1 4-2 3
4 Pandurii Tg. Jiu 1 1 0 0 3-1 3
5 ACS Poli Timişoara 1 1 0 0 2-0 3
6 Steaua Bucureşti 1 1 0 0 2-1 3
6 FC Vaslui 1 1 0 0 2-1 3
8 Petrolul Ploieşti 1 1 0 0 1-0 3
8 Oţelul Galaţi 1 1 0 0 1-0 3
8 Săgeata Năvodari 1 1 0 0 1-0 3
11 CFR Cluj 1 0 1 0 0-0 1
12 Rapid Bucureşti 1 0 0 1 1-2 0
13 Universitatea Cluj-Napoca 1 0 0 1 0-1 0
14 FC Braşov 1 0 0 1 1-3 0
14 Gaz Metan Mediaş 2 0 0 2 1-3 0
16 Dinamo Bucureşti 1 0 0 1 0-2 0
17 Viitorul Constanţa 1 0 0 1 0-4 0
17 ASC Corona 2010 Braşov 2 0 0 2 0-4 0