Sâmbătă, 3 noiembrie 2018, în municipiul Reşiţa s-a desfășurat Campania de colectare a DEEE-urilor organizată de Primăria Municipiului Reşiţa în colaborare cu Serviciul Local de Colectare – fosta  Asociaţia Română pentru Reciclare RoRec, cu puncte provizorii de colectare pentru obiecte de mici dimensiuni – ce au fost stabilite în următoarele locaţii:

  • Parcul Siderurgistului;
  • Colegiul Tehnic;
  • Şcoala Gimnazială Nr.9;
  • Şcoala Gimnazială Nr.2;
  • Centrul de colectare RoRec str. Căminelor intersecţie cu Al. Albăstrelelor;
  • Cîlnic – la mașina de colectare;
  • Cuptoare – la mașina de colectare; Ţerova – Căminul Cultural;
  • Doman – la mașina de colectare;
  • Moniom – la mașina de colectare; cât și prin

Obiectele de mari dimensiuni au fost preluate de la domiciliu, în urma unui apel telefonic le la unul din cele patru numere de telefon puse la dispoziția cetățenilor.

În urma extragerii din data de 05.11.2018, desfășurată la ora 12:00 la sediul Primăriei Municipiului Reșița, au fost acordate un număr de 18 premii, constând în aparatură electrocasnică după cum urmează:

  • frigider -1 buc,
  • cuptor cu microunde – 2 buc.
  • aspiratoare cu acumulatori – 2 buc.
  • cafetiere -5 buc.
  • fier de călcat – 4 buc.
  • mixere – 4. buc.

Cantitatea colectată este estimată  la 7,5 tone.

Iată lista completă a câştigătorilor:

Nr. Nume prenume Adresa Obs
1 BOGDAN IULIAN Str. Peleaga, bl. 4, sc. 1, ap.47 FRIGIDER
2 BICHIAN EMIL CRISTIAN Al. Herculane, bl. 4, Sc.3, Ap.3 CUPTOR CU MICROUNDE
3 LAZICS FLORIN Str. Ion Corvin , bl. C6, Ap.20 CUPTOR CU MICROUNDE
4 STANCA TOMA ION Str. Rodnei, bl. 4, Sc. C, Ap.12 ASPIRATOR
5 BRADEA SNEJANA Al. Făgărașului, bl. 3, sc. 3, ap. 10 ASPIRATOR
6 CRISTE EMILIA MARIA AL. Trandafirilor, bl. 7, sc. 4, ap. 1 MIXER
7 MURARIU CRISTIAN ȘTEFAN Str. Scorușului, nr. 17 MIXER
8 SIEL MARIA Str. Progresului, bl. 1, Sc. C, Ap. 9 MIXER
9 ZIMBREAN ICONIA Cuptoare, nr. 15A MIXER
10 RUS SORIN Bd. Republicii, bl. 5, Sc.1, Ap. 36 FIER DE CĂLCAT
11 TIRBA DANIELA Str. Rodnei, Nr. 8 FIER DE CĂLCAT
12 ARUSOAIEI CRISTINA Al. Gladiolelor, bl. 5, Sc. 1, Ap. 41 FIER DE CĂLCAT
13 GHIDIBOCA ROXANA Str. Cpt. I. Poptelecan, bl. 2, ap. 39 FIER DE CĂLCAT
14 DIMCEA KARINA Str. Rodnei, nr. 7 CAFETIERĂ
15 DUMITRU IULIANA SAT Dognecea, nr. 303 CAFETIERĂ
16 ROMAN DANIELA Al. Călimanilor, bl. 2, Sc.B CAFETIERĂ
17 MEDA VALERIN LOC. CUPTOARE, Nr. 3 CAFETIERĂ
18 BICHIAN AMELIN MARCEL Al. Herculane, bl. 4, Sc.3, Ap.3 CAFETIERĂ