[VIDEO-FOTO] CSM Reşiţa a trecut de CS Universitatea Craiova și e pe locul I în seria C

327

UPDATE:

Echipa masculină de handbal divionară A, CSM Școlar Reșița a câștigat detașat  jocul de joi din campionat, disputat pe teren propriu cu lidera seriei C, Universitatea Craiova. Reșițenii s-au impus cu 30-25, la pauză 15-7, dar au evoluat în repriza secundă mai mult cu juniorii.

La final de partidă unii dintre jucătorii de perspectivă și de succes ai Reșiței au vorbit despre evoluția din acest joc:

Alexandru Vulpe:

Raul Heimbach:

Principalii marcatori ai Reşiţei au fost Alexandru Vulpe, cu 5 goluri și Snezan Radosavlevici, cu 4 reușite.

5 CS Universitar Politehnica Timisoara 2 0 0 2 46 65 -19 0 0 0 0 0 0 0

Elevii lui Ilie Vaidasigan vor disputa duminică, 14 octombrie meciul din Cupa României cu Potaissa Turda, la Reșița, de la ora 17.00.

——–

Echipa masculină de handbal divionară A, CSM Școlar Reșița are programate în această săptămână, două partide dificile în campionat și în Cupa României.

Elevii lui Ilie Vaidasigan dispută astăzi, joi 11 octombrie jocul din campionat, pe teren propriu cu lidera seriei C, Universitatea Craiova, iar duminică, 14 octombrie cel din Cupă cu Potaissa Turda.

În perspectiva acestor întâlniri, antrenorul jucător Ilie Vaidasigan a afirmat:

”Urmează două meciuri dificile cu Craiova, în campionat și cu Turda, în Cupa României. În primul meci, bineînțeles, că mergem la victorie, iar referitor la cel de al doilea ne dorim cât mai multe de la el. Aceasta în ideea în care ne dorim susținere mai multă. Vrem să dăm dovadă de caracter, să demonstrăm că merităm să fi în Liga Națională.”

În clasamentul seriei C a Diviziei A masculine de handbal , CSM Școlar Reșița ocupă locul II cu 6 puncte, la egalitate cu prima clasată, CS Universitatea Craiova, dar departajate de golaveraj.

Joi, 11 octombrie handbaliștii rosso-neri joacă de la ora 13, acasă cu echipa din Craiova, iar duminică, 14 octombrie, de la ora 17.00, tot în sala polivalentă reșițeană, în meciul din Cupa României cu Potaissa Turda.