Vicecampioana olimpică de la Londra, Corina Căprioriu, a fost eliminată în turul inaugural de la Grand Prix Paris

Corina Caprioriu

Lugojeanca vicecampioană olimpică la judo, Corina Căprioriu , a fost eliminată sţmbătă în primul tur al categoriei 57 de kilograme, la Grand Prix Paris, concurs plasat după Jocurile Olimpice și Campionate Mondiale.

Anul trecut, la aceeași categorie, la concursul parizian, caransebeșanca Loredana Ohâi a obținut medalia de bronz.

Andreea Chiţu a ocupat locul 5 în limitele categoriei 52 kg, după ce a fost învinsă de rusoaica Natalia Kuziutina prin ippon în meciul pentru medalia de bronz. La categoria 48 kg, Monica Ungureanu a părăsit competiţia din turul doi.

În concursul masculin, Costel Dănculea s-a clasat pe 7 la categoria 73 kg.  La cat. 66 kg, Laszlo Szoke a fost eliminate în turul secund.

Duminică vor evolua Valentin Radu (cat. 90 kg) şi Vlăduţ Simionescu (+100 kg).