[FOTO] 11 locuri I pentru înotătorii de la Clubul Reșița 07 la prima competiție națională din 2020

410

Înotătorii masters de la clubul Reșița 07 au participat zilele trecute la Ploiești, la editia a V-a a ”Cupei Shark”. Reprezentanții Reșița 07 s-au întors acasă cu o serie de rezultate bune.

A fost primul concurs din 2020 desfășurat în țară și la care au luat parte reprezentanții “Resita 07”.

Cu o participare de peste 140 de înotători reprezentând 20 de cluburi din Bulgaria, Grecia, Ungaria și Romania, ”Cupa Shark” a fost o reușită din toate punctele de vedere, spune directorul executiv al Reșița 07 Dorina Iana.

Clubul reșițean a fost reprezentat  de 5 înotători și toți s-au întors acasă cu rezultate bune și foarte bune:

Teodor Nuțeanu (categoria 65-69 ani): 3 locuri I  si 3 locuri II

Dorina Iana (categoria 65-69 ani) : 3 locuri I și un loc II

Roxana Laszlo (categoria 40-45 ani): 3 locuri I

Bogdan Ibănișteanu ( categoria 25-29 ani): 2 locuri I, un loc II și două locuri III

Mihnea Miu (categoria 40-44 ani) 1 loc III. Din delegația reșițeană a făcut parte și președintele Reșița 07, Doru Dinu Glăvan, prezent și în calitate de prezentator al competiției.

Înotătorii reșițeni se pregătesc pentru participarea la cea mai importantă competiție a României: “Campionatul national de înot masters”, ce se va desfășura în zilele de 14 și 15 martie la Brașov.