Ascultă Radio România Reșița Live

Banatul Caransebeş a câştigat primele două partide din play-out

Banatul Caransebes-Municipal Zalau, in Cupa Romaniei (1)

Banatul Caransebeş a câştigat primele două partide din play-out

Articol editat de Radio Resita, 23 martie 2015, 08:02

Volei Club Banatul Caransebeş conduce cu 2-0, la general, în play-out-ul cu VCM LPS Piatra Neamţ.

Banatul Caransebeş a câştigat primele două meciuri ale întâlnirii cu Municipal Piatra Neamţ, disputate în play-out-ul Diviziei A1 masculine. Elevii lui Dimitar Pangarov au câştigat cu 3-1 ambele partide jucate, la sfârşitul săptămânii trecute, în Sala Polivalentă Victoria din Caransebeş. Meciul trei este programat în deplasare la Piatra Neamţ, la sfârşitul acestei săptămâni. Pentru a rămâne în prima ligă de volei masculin, Volei Club Banatul are nevoie de trei victorii în cele cinci meciuri programate.

foto arhivă

(Adina Niţă)