Ascultă Radio România Reșița Live

[AUDIO-FOTO] Protagoniştii filmului „Minte-mă frumos în Centrul Vechi” pe frecvenţa Radio România Reşiţa sâmbătă pe 02 iulie ora 15:15

Cinematograful Dacia Reşiţa a fost gazda  „ Zilelor filmului românesc”, iar miercuri, 22 iunie, de la ora 20:00 a avut loc  proiecţia filmului „ Minte-mă frumos în Centrul Vechi” eveniment la care au fost invitaţi de onoare: regizorul Iura Luncaşu și actorii Pavel Ulici și Alexandru Unguru.

[AUDIO-FOTO] Protagoniştii filmului „Minte-mă frumos în Centrul Vechi” pe frecvenţa Radio România Reşiţa sâmbătă pe 02 iulie ora 15:15

Articol editat de Mirabela Afronie, 23 iunie 2016, 14:13 / actualizat: 1 iulie 2016, 13:58

Regizorul Iura Luncaşu este binecunoscut telespectatorilor români, deoarece a regizat şi telenovelele  „Numai iubirea”, „Inimă de ţigan”, „Regina”,”Pariu cu viaţa”, dar şi cinefililor,  pentru regia filmelor  „Tudo” şi „Minte-mă frumos în Centrul Vechi”.

Iura Luncaşu  alături de  actorii din rolurile principale: Pavel Ulici și Alexandru Unguru, prezenţi  în cadrul galei „Minte-mă frumos în Centrul Vechi”, au fost şi oaspeţii radioului reşiţean, un frumos prilej de-a transmite tuturor ascultătorilor gândurile într-o emoţionantă mărturisire de suflet.

Impresionaţi de primirea făcută la Oraviţa, Caransebeş şi Reşiţa, cei trei artişti au plecat din Banatul de Munte cu dorinţa sinceră de-a reveni şi cu alte proiecte.

Să vezi-AUZIND, aceasta-i menirea radioului  şi din acest motiv  vă invit să ascultaţi sâmbătă 02 iulie, ora 15,15 a doua parte a emisiunii „Despre ele”, în cadrul căreia cei trei artişti, nu vor minţi deloc ascultătorii Radio România Reşiţa.

Emisiunea poate fi ascultată pe frecvenţa 105, 6 fm on air, sau pe http://radioresita.ro/, online , ori   pe telefon, indiferent că este fix sau mobil, sunând la numărul 031.504.04.34, apel cu tarif normal, puteti asculta oricand si de oriunde Radio Resita.

Anca Bica Bălălău