Luptă aprigă în Liga a II-a de fotbal seria a II-a, unde două retrogradate se cunosc deja

Două retrogradate se cunosc deja din liga a II-a la fotbal, iar celelalte echipe se bat într-o luptă spectaculoasă pentru a evita al treilea loc retrogradabil și poziția de baraj. Ieri, Șoimii Pâncota au dispus de Universitatea Cluj cu 1-0, gol marcat, în minutul 79, de Alin Mihai.

Olimpia Satu Mare a trecut de CSM Rm Vâlcea cu 2-1. Golul victoriei a fost înscris de Mărkuș, în minutul 74, când oaspeții jucau cu un om mai puțin. Şi Unirea Tărlungeni a făcut scorul etapei cu Metalul Reșița, 6-1. Cărășenii suportă încă o umilință, în fața celeilalte echipe deja retrogradate, dar care este în formă bună. Pentru Metalul a punctat Maria în minutul 82.