Liga 1, etapa a 29-a: rezultate şi clasament

Pandurii Tg. Jiu - ACS Poli Timisoara

Vineri 25 aprilie

Ceahlăul Piatra Neamţ – Gaz Metan Mediaş 0-1 (0-1). Golul a fost marcat de Radu Zaharia în minutul 18.

Sâmbătă 26 aprilie au loc partidele:

Oţelul Galaţi – Săgeata Năvodari 0-1. A marcat Silviu Pană în minutul 60.

Universitatea Cluj – FC Vaslui 1-0. Golul a fost înscris de Maximilian Nicu în minutul 12.

Duminică 27 aprilie au loc meciurile:

Astra Giurgiu – CFR  Cluj 1-0. Reușita i-a aparținut lui Marian Cristescu în minutul 15.

Pandurii Tg. Jiu – ACS Poli Timişoara. Golul Bănățenilor a fost marcat în minutul 32 de Claudiu Belu.

Concordia Chiajna – Dinamo Bucureşti 1-3. Pentru gazde a înscris de Wellington în minutul 51. Pentru oaspeți au marcat Laurențiu Rus în minutul 20-penalty, Cosmin Matei în minutul 31-penalty și George Țucudean în minutul 35.

Luni 28 aprilie au fost programate ultimele partide din etapa a 29-a din Liga 1.
Corona Braşov – Viitorul Constanţa 0-4. Au marcat: Bogdan Mitrea în minutul 5, Florin Tănase în minutul 17, Alexandru Lazăr în minutul 86 și Mircea Axente în minutul 88.

Steaua Bucureşti – FC Braşov 3-0. Golurile au fost înscrise de Iasmin Latovlevici în minutul 44, Alexandru Chipciu în minutul 77 și Lukasz Szukala în minutul 87.

Petrolul Ploieşti – FC Botoşani 3-0. Au înscris Filipe Teixeira în minutul 33, și din penalty Adrian Mutu în minutul 71 și Laurenţiu Marinescu în minutul 85.