Liga 1, etapa 31: Steaua a devenit campioană

Dinamo-CFR Cluj 0-3

Rezultatele meciurilor de marţi, 6 mai, din Liga 1, etapa 31:
Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaş 1-0 (1-0). Golul a fost marcat de Wellington Carlos Da Silva în minutul 42 din penalty.

Dinamo Bucureşti – CFR Cluj 0-3 (0-2). Au marcat: Florin Costea în minutul 20, Sergiu Negruţ în minutul 48 şi Paul Batin în minutul 90.

Miercuri, 7 mai, sunt programate partidele:
Ceahlăul Piatra Neamţ – FC Botoşani 0-0
Petrolul Ploieşti – FC Vaslui 3-0. Golurile au fost înscrise de Toto Tamuz în minutele 22 și 54 și Adrian Mutu în minutul 64.
Astra Giurgiu – Săgeata Năvodari 2-0. Au marcat Sadat Bukari în minutul 70 și Constantin Budescu în minutul 78 din penalty.

Joi, 8 mai, vor avea loc meciurile:
FC Braşov – Corona Braşov 1-0. A marcat Bruno Madeira în minutul 3-0.
Pandurii Tg. Jiu – Viitorul Constanţa. Gazdele au deschis scorul prin Alex Dos Santos în minutul 75, iar echipe lui gheorghe Hagi a egalat în minutul 82 prin Florin Tănase.
Oţelul Galaţi – ACS Poli Timişoara 1-0. gălățenii au câștigat prin golul reușit de Florin Lovin în minutul 63.
U Cluj – Steaua Bucureşti 0-1. Golul care a asigurat câștigarea și matematic a campionatului a fost înscris de Andrei Prepeliță, în prelungirile primei reprize.

Sursa foto:www. adevarul.ro