Liga 1 de fotbal, etapa a IV-a: rezultatele complete şi marcatorii

Meci

Etapa a patra din Liga 1 de fotbal a programat vineri două meciuri.

Gaz Metan Mediaş- CSU Craiova 1-0. A înscris  Figliomeni în minutul 34,

Steaua- Pandurii Târgu Jiu 6-0. Toate golurile au fost marcate de Claudiu Keşeru în minutele 23, 26 (penalty), 34, 64, 82 şi 85.

Sâmbătă s-au consemnat rezultatele:

Astra Giurgiu- CSMS Iaşi 2-1. Au marcat pentru gazde Takayuki în minutul 16 şi Fatai în minutul 39. Pentru CSMS Iaşi a înscris Munteanu în minutul 64.

Petrolul Ploieşti- Rapid Bucureşti 0-0.

Duminică au jucat:

ASA Târgu Mureş- Concordia Chiajna 2-0. Golurile au fost marcate de Bruno Martins în minutul 90 şi Amauri în minutul 90+1.

Oţelul Galaţi- FC Botoşani 0-1. Unicul gol a fost înscris de Martinus în minutul 64.

Ceahlăul Piatra Neamţ- Dinamo Bucureşti 1-1.  Pentru gazde a înscris Achim  în minutul 45+3 din penalty. Dinamo a egalat prin Matei în minutul 62.

Luni s-au disputat ultimele două partide ale etapei:

Universitatea Cluj- FC Braşov 1-1. Pentru U Cluj a marcat Nuno Viveiros în minutul 8, iar pentru FC Braşov a înscris Aganovici în minutul 80.

Viitorul Constanţa- CFR Cluj 0-2. Au marcat Deac în minutul 43 şi Tade în minutul 82.

Steaua este pe primul loc al clasamentului cu maximum de puncte, 12. Petrolul este pe doi cu 10 puncte, iar Astra este pe trei cu 9 puncte.

Sursa foto: puterea.ro