“Finala” campionatului s-a încheiat nedecis

45

FCSB a terminat la egalitate cu FC Viitorul Constanța, 1-1 (1-0), luni seara, pe Arena Națională din București, într-un meci din etapa a șaptea a fazei play-off a Ligii I de fotbal. Gazdele au deschis scorul prin Mihai Pintilii (40), iar FC Viitorul a egalat prin George Țucudean (73), fostul jucător al Stelei înscriind la trei minute de la intrarea sa pe gazon.

Echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf a ratat numeroase ocazii în acest meci, în care a avut și două bare, prin Denis Alibec (14) și Ovidiu Popescu (49).

FC Viitorul a avut oportunități prin Hodorogea (35) și Chițu (57).

Echipa antrenată de Gheorghe Hagi a evoluat în minutul 80 în inferioritate numerică, după ce Robert Hodorogea a ieșit accidentat în minutul 80,scrie Agerpres

FCSB se menține în fruntea clasamentului, cu un avans de trei puncte în fața constănțenilor.