FCSB – CFR Cluj 1-1. Ardelenii încheie turul playoff-ului pe primul loc

CFR Cluj încheie pe primul loc turul playoff-ului Ligii I de fotbal, după egalul obţinut aseară în derbiul cu rivala FCSB. Partida disputată la Giurgiu a consemnat un joc de angajament, al cărui echilibru s-a rupt prima oară în minutul 17, când Burcă l-a faultat în careu pe Tănase, iar arbitrul Radu Petrescu a arătat corect punctul cu var. Acelaşi Tănase a transformat penaltiul, iar FCSB a condus cu 1-0 timp de 90 de minute. Burcă şi-a răscumpărat greşeala în minutele de prelungire şi a egalat cu o lovitură de cap, stabilind scorul final: FCSB-CFR Cluj  1-1. În clasament, lider rămâne formaţia clujeană cu 42 de puncte, secondată de FCSB, care are 40 de puncte în cont. Podiumul e completat de Universitatea Craiova, cu 37 de puncte.

FCSB: A. Vlad – Haruț, I. Cristea, Miron, Radunovic – Ov. Popescu, G. Simion, I. Vînă – Moruțan, Fl. Tănase, Oc. Popescu. Rezerve: Straton – L. Filip, Ov. Perianu, Oaidă, Olaru, Musi, Istrate, A. Șut, A. Niță
Antrenor: Toni Petrea

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Ben Youssef, Burcă, Camora – Sigurjonsson, Bordeianu, Gîdea – Deac, Debeljuh, Costache. Rezerve: Sandomierski – Susic, Vinicius, Hoban, Itu, Chipciu, Păun, Omrani, Rondon
Antrenor: Edi Iordănescu