Craiova este în semifinalele Cupei României

70

Craiova a ajuns pentru al doilea an la rând în semifinalele Cupei României, după 1-0 cu Dinamo, pe teren propriu.

La debutul lui Florin Bratu, bucureștenii n-au contat în prima repriză, care a stat sub semnul duelului dintre Mitriţă şi Penedo. Portarul dinamovist s-a opus de trei ori, la două dintre intervenţii cu ajutorul barei.

Torje a încercat să înscrie spectaculos după pauză, dar Bancu a deschis scorul în minutul 56, după ce l-a păcălit pe Penedo.

Apoi, Craiova s-a retras în defensivă, iar Dinamo a presat puternic în căutarea golului de 1-1. Monroy a ratat imediat egalarea, din poziţie foarte bună. Bratu l-a pierdut pe Hanca, accidentat, iar Pesic şi Olteanu au irosit ultimele ocazii ale lui Dinamo, care a fost învinsă cu 0-1 în Bănie.

Ultimul sfert de finală este cel dintre FC Botoşani şi CSM Poli Iaşi, transmis în direct de Digi Sport 1, marţi, de la ora 17:30,scrie digisport.ro

sursa foto:digisport.ro