Banatul montan din nou pe simeze prin Poveşti şi Rame
O expoziţie de fotografie cu imagini realizate de Claudiu Vatau şi Nicolae Şuşara, din întregul Banat de munte urmează să fie vernisată şi prezentată mai apoi din 5 şi până în 12 aprilie pe simezele Galeriei 5 din Timişoara.
![Banatul montan din nou pe simeze prin Poveşti şi Rame Banatul montan din nou pe simeze prin Poveşti şi Rame](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2024/03/nicu-Susara.jpg?resize=264%2C191&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 26 martie 2024, 21:16 / actualizat: 27 martie 2024, 22:01
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2024/03/povesti-in-rame.jpg?resize=724%2C1024&ssl=1)
Despre evenimentul care pe lângă această expoziţie va găzdui şi o serie de alte prezentări şi ateliere de lucru aflăm de la pasionatul de turism şi fotografie, Nicolae Şuşara din Valea Almăjului, în faţa unei noi provocări artistice:
Evenimentul este recomandat de Radio România Reşiţa.