Tabără religioasă la Sasca Montană
Cea de-a treia ediţie a taberei ortodoxe de creație ”Credință și artă pentru toți” organizată de Sectorul Social – Filantropic, Misionar și Activități cu Tineretul al Episcopiei Caransebeșului, în colaborare cu Mănăstirea Nera se va desfăşura timp de o săptămână, de astăzi şi până sâmbătă, 6 iulie în localitatea Sasca Montană, a declarant coordonatorul de proiect, teolog Mihai Ciucur. În tabără vor participa 25 de copii cu vârste între 10-15 ani din parohiile partenere în cadrul proiectului ”Tineri în Biserică” din localitățile: Caransebeș, Rusca Montană, Domașnea și Cornereva. Participarea în tabără este oferită în mod gratuit de către Episcopia Caransebeşului copiilor prezenţi. Acțiunea este parte componentă a proiectului ”Tineri în Biserică” derulat în perioada ianuarie – septembrie de Episcopia Caransebeșului în protopopiatele Caransebeș și Băile Herculane.
![Tabără religioasă la Sasca Montană Tabără religioasă la Sasca Montană](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2013/07/sas1.jpg?resize=800%2C264&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 2 iulie 2013, 12:42