Slujba de Înviere – în Parcul Central al oraşului Băile Herculane!
„Ca în fiecare an în preajma sărbătorilor pascale, avem în vedere igienizarea zonelor din oraş, în special se va începe cu zona de la gară şi va continua până în Centrul Istoric. Dacă vremea va permite, slujba din noaptea Învierii se va desfăşura în Parcul Central. Nu au fost probleme anul trecut în ceea ce priveşte spaţiile verzi din parc şi cu siguranţă cei care vor participa la Slujba de Înviere vor respecta şi nu vor călca spaţiul verde din Parcul Central”, a declarat Cristian Miclău – primarul oraşului Băile Herculane.
Articol editat de Smadu Paul-Sever, 7 aprilie 2018, 08:00 / actualizat: 7 aprilie 2018, 10:48
Paul-Sever SMADU