[FOTO] Reşiţenii nu renunţă! Continuă să iasă în stradă şi să protesteze împotriva modificărilor codurilor penale
Pentru a 3-a zi consecutiv, reșițenii au ieșit în stradă pentru a protesta împotriva modificărilor codurilor penale. La miting au participat aproximativ 200 de persoane, printre care primarul Ioan Popa și viceprimarul Paul Vasile. În centrul civic a fost intonat imnul de stat
Articol editat de Mirabela Afronie, 3 februarie 2017, 18:53 / actualizat: 4 februarie 2017, 9:38
Ora 19.30
Manifestanţii au plecat în coloană spre sediul PSD după care au revenit în centrul civic:
La ora 18.40, în centrul civic al municipiului s-au strâns aproximativ 200 de manifestanţi. Acestora li s-a alăturat, în această seară, şi primarul Ioan Popa. Protestatarii îşi manifestă nemulţumirea în mod paşnic, sub supravegherea jandarmilor şi a poliţiştilor.





