Primăria Caransebeş vrea sala polivalentă
Conducerea Primăriei Caransebeş este pe cale să obţină în administrare sala polivalentă din municipiu. Primarul Marcel Vela a purtat discuţii cu preşedintele societăţii Caromet, Ştefan Vuza, care administrează obiectivul în prezent, pentru găsirea de soluţii privind punerea în circuitul sportiv a sălii polivalente. În prezent, pentru Caromet, sala generează doar costuri de întreţinere, a declarat Marcel Vela, fără a fi eficientă din punct de vedere economic, astfel că este în interesul companiei de construcţii metalice să ofere în folosinţă gratuită această sală.
Articol editat de Mirabela Afronie, 10 iulie 2013, 09:14