Padocul de pe strada Lupacului din Reşiţa se extinde
Padocul situat pe strada Lupacului, singurul din municipiul Reşiţa a intrat în reabilitare. Acesta a devenit neîncăpător, după închiderea adăpostului de câini de la Minda, motiv pentru care va fi extins şi modernizat. Lucrările vor fi efectuate săptămâna aceasta de angajaţii Direcţiei pentru Întreţinerea şi Repararea Patrimoniului Consiliului Local. Reabilitarea prevede amenajarea de noi adăposturi şi împrejmuirea acestora, la care se adaugă şi acţiunile curente de întreţinere a padocului. În prezent, în padocul de pe strada Lupacului există peste 200 de câini fără stăpân.
Articol editat de Mirabela Afronie, 17 iulie 2013, 12:13