O mamă inconştientă şi-a pus în pericol fiica de 2 ani
Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că astăzi, la ora 15:12, a avut loc un accident la pasajul dintre localităţile Hitiaş şi Buziaş, judeţul Timiş, între un autoturism şi trenul IR 9616, care circula în direcţia Timişoara – Lugoj, pe fondul neacordării de prioritate de către autoturismul în care se afla o femeie de 24 de ani şi fiica acesteia, în vârstă de 2 ani. Cele două au fost extrase din autoturism de ceilalţi participanţi la trafic. Victimele au fost preluate şi transportate la spital de către echipajele SAJ. ISU Timiş a intervenit cu o autospecială cu modul de descarcerare, 5 subofiţeri şi un echipaj SMURD. Traficul feroviar a fost oprit timp de câteva ore în vederea efectuării cercetării la locului faptei.
![O mamă inconştientă şi-a pus în pericol fiica de 2 ani O mamă inconştientă şi-a pus în pericol fiica de 2 ani](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2017/07/20046576_1625986144133045_4671033561843851013_n.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Alin Datcu, 18 iulie 2017, 17:33
Foto: ISU Timiş