Mândri de ce au clădit, constructorii reşiţeni şi-au sărbătorit ziua
Cu părul alb, mulţi dintre ei bunici, foştii angajaţi ai Întreprinderii de Construcţii Montaj Caraş – Severin, au sărbătorit Ziua Constructorilor. A fost un prilej de depănat amintiri, şi de voie bună.
![Mândri de ce au clădit, constructorii reşiţeni şi-au sărbătorit ziua Mândri de ce au clădit, constructorii reşiţeni şi-au sărbătorit ziua](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2019/05/IMG_0526.jpg?resize=800%2C479&ssl=1)
Articol editat de Caruntu Marius, 26 mai 2019, 14:08 / actualizat: 27 mai 2019, 10:21
La ceasul amintirilor, privim cu mândrie la ceea ce am lăsat în urma noastră, spune inginerul Vasile Stanciu, unul din oamenii care a pus suflet la ceea ce înseamnă astăzi Reşiţa.