La un pas de moarte. A vrut să-şi salveze câinele şi a căzut în Dunărea îngheţată
Un incident neplăcut a pus pe jar pompierii din Orşova, potrivit news-mehedinti.ro, după ce un bărbat încercând să îşi salveze câinele din apele Dunării, a căzut în apa îngheţată. Nefericitul eveniment a avut loc în zona Restaurantului din parcul Dragalina.
Articol editat de Mirabela Afronie, 4 februarie 2017, 11:01
Se pare că orşoveanul a încercat să îşi salveze câinele care a alunecat în Dunăre, însă gheaţa s-a rupt sub el, iar la rândul lui a căzut în apa rece şi plină de sloiuri. Norocul lui a fost intervenţia promptă a pompierilor, care au reuşit să-i aducă la mal, atât pe bărbat, cât şi pe câine. Orşoveanul a fost imediat transportat la Spitalul Municipal din Orşova pentru îngrijiri medicale.