Încep scanările după petrol în judeţul Timiş
Începând de marţi, în judeţul Timiş, se încep scanările după petrol. SC Prospecţiuni SA, împreună cu Primăria oraşului Timişoara, va căuta să vadă dacă este petrol în zona Parţa, Jebel, Pădureni, Şag, Peciu Nou, Uivar, Săcălaz şi Dudeştii Noi. Cu o tehnologie de ultimă oră, solul va fi scanat pentru identificarea eventoalelor rezerve de petrol.
Articol editat de Mirabela Afronie, 27 octombrie 2013, 10:16