Ascultă Radio România Reșița Live

În ultimele 24 de ore, în Caraş-Severin au fost confirmate 98 de noi cazuri de COVID-19 şi un deces

La nivelul judetului Caras Severin, în ultimele 24 de ore, au fost confirmate 98 de noi cazuri de infectare cu COVID-19. În unităţile sanitare din Reşiţa, Caransebeş şi Oraviţa, la ora actuală sunt internaţi 57 de pacienţi, dintre care 8 la ATI.

În ultimele 24 de ore, în Caraş-Severin au fost confirmate 98 de noi cazuri de COVID-19 şi un deces

Articol editat de Casandra Silitra, 24 ianuarie 2022, 14:12 / actualizat: 24 ianuarie 2022, 15:56

În acelaşi interval a fost înregistrat şi un deces. O femeie de 70 de ani din Oţelu Roşu care prezenta şi alte comorbidităţi.

SITUAŢIA CAZURILOR COVID 19 LA NIVELUL JUDEŢULUI CARAŞ-SEVERININSTITUŢIA PREFECTULUI

Pentru data de 23.01.2022 ora 08.30 vă comunicăm următoarele date:
-persoane confirmate pozitiv de la 01.03.2020 – 20752- Persoane reinfectate = 10/24 h
-persoane vindecate CARAŞ SEVERIN din 26.06.2020 – 4585( 2111 Reşiţa; 1973 Caransebeş,501 Oravita)

  • persoane vindecate TIMIŞ – 2
    -persoane vindecate Hunedoara – 2
    -persoane decedate -1173- 1106 CARAS SEVERIN , 44 TIMIŞ 8 BIHOR , 5 MEHEDINTI,3 SIBIU,1 CLUJ,1 BRASOV,2 ARAD, 3 GORJ.
    -persoane internate la data de 23.01.2022 CARAS-SEVERIN -61 (22 Resita ,ATI Resita:-6 pozitivi + 0 suspecţ 25- Caransebeş ATI Caransebes: -3 pozitivi +0 SUSPECŢ 5- Oravita)

Situatia anchetelor efectuate :

  • persoane izolate institutionalizata /conf. Legii.136/2020 -37
  • persoane izolate la domiciliu – persoane cu test pozitiv + persoane carantinate la domiciliu -463
    – din care cu test pozitiv -262
  • total persoane izolate confirmate pozitiv -299
  • persoane carantinate la domiciliu conf. Legii.136/2020 -624
  • numar persoane carantinate institutionalizate-0
  • numar decizii emise pentru persoanele aflate în izolare -16244
  • numar decizii emise pentru persoanele aflate în carantina -18191
  • numar total teste 24 h din care:- teste rapide antigenice:300
    – teste RT PCR:116

La ora actuală, în Caraş-Severin sunt active 109 focare de COVID-19. În ultimele 24 de ore au fost identificate 8 noi focare, toate de tip familial. Doua dintre acestea au fost raportate în Bocşa, iar 6 în Reşiţa. În total au fost înregistrate 6 cazuri de infectare cu virusul SARS-COV-2.

Nr. crt.Județ                 (abreviere auto)Localitate focarTip unitate / comunitate                                 (MS=medico-sanitara; CR=centru rezidential pentru copii sau varstnici; EDU=unitate invatamant; PROD = unitate productie; ALTA-care; )Denumire oficială unitateData raportării focarNr. total cazuri confirmate în focarEfectiv / nr.populație din comunitateMăsuri dispuseData instituirii / ridicării măsurii (zz/ll/aaaa)Data inchiderii focar (zz/ll/aaaa)
1CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  V12.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor11.01.202224,01,2022
2CSBOCSAFAMFOCAR FAMILIAL  D12.01.202225izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor11.01.202224,01,2022
3CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  J12.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor11.01.202224,01,2022
4CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  A12.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor11.01.202224,01,2022
5CSORAVITAFAMFOCAR FAMILIAL  Z12.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor11.01.202224,01,2022
6CSZAGUJENIFAMFOCAR FAMILIAL  V12.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor11.01.202224,01,2022
7CSSOCENIFAMFOCAR FAMILIAL  Z12.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor11.01.202224,01,2022
8CSBOCSAFAMFOCAR FAMILIAL  S13.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor12.01.2022 
9CSGLOBU CRAIOVEIFAMFOCAR FAMILIAL  U/G13.01.202235izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor12.01.2022 
10CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  D13.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor12.01.2022 
11CSIAZFAMFOCAR FAMILIAL  B13.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor12.01.2022 
12CSSOCENIFAMFOCAR FAMILIAL  G13.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor12.01.2022 
13CSBOCSAFAMFOCAR FAMILIAL  D13.01.202235izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor12.01.2022 
14CSGREONIFAMFOCAR FAMILIAL  F14.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor13.01.2022 
15CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  C14.01.202224izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor13.01.2022 
16CSBINISFAMFOCAR FAMILIAL  D14.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor13.01.2022 
17CSSADOVA VECHEFAMFOCAR FAMILIAL  C14.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor13.01.2022 
18CSMOLDOVA VECHEFAMFOCAR FAMILIAL  M14.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor13.01.2022 
19CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  M14.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor13.01.2022 
20CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  N14.01.202224izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor13.01.2022 
21CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  B14.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor13.01.2022 
22CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  B15,01,202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor14,01,2022 
23CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  N15,01,202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor14,01,2022 
24CSBOCSAFAMFOCAR FAMILIAL  M15,01,202224izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor14,01,2022 
25CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  M15,01,202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor14,01,2022 
26CSCORONINIFAMFOCAR FAMILIAL  B15,01,202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor14,01,2022 
27CSIABLANITAFAMFOCAR FAMILIAL  D15,01,202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor14,01,2022 
28CSBUCHINFAMFOCAR FAMILIAL  C15,01,202244izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor14,01,2022 
29CSCARANSEBESFAMFOCAR FAMILIAL  O15,01,202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor14,01,2022 
30CSCARANSEBESFAMFOCAR FAMILIAL  S15,01,202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor14,01,2022 
31CSOTELU ROSUFAMFOCAR FAMILIAL  P/S16,01,202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor15,01,2022 
32CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  M16,01,202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor15,01,2022 
33CSCARANSEBESINDBENING POWER16,01,20223124izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor15,01,2022 
34CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  P/M17.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor16.01.2022 
35CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  S17.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor16.01.2022 
36CSGHERTENISFAMFOCAR FAMILIAL  B17.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor16.01.2022 
37CSCARASOVAFAMFOCAR FAMILIAL  B17.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor16.01.2022 
38CSMOLDOVA VECHEFAMFOCAR FAMILIAL  D17.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor16.01.2022 
39CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  P17.01.202225izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor16.01.2022 
40CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  N17.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor16.01.2022 
41CSBERZOVIAFAMFOCAR FAMILIAL  B18.01.2022715izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor16.01.2022 
42CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  O/C18.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor17.01.2022 
43CSCARANSEBESFAMFOCAR FAMILIAL  H18.01.202245izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor17.01.2022 
44CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  M18.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor17.01.2022 
45CSCARANSEBESFAMFOCAR FAMILIAL  N18.01.202234izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor17.01.2022 
46CSOTELU ROSUFAMFOCAR FAMILIAL  B18.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor17.01.2022 
47CSANINAFAMFOCAR FAMILIAL  P18.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor17.01.2022 
48CSBERZOVIAFAMFOCAR FAMILIAL  F18.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor17.01.2022 
49CSCARANSEBESFAMFOCAR FAMILIAL  V18.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor17.01.2022 
50CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  G19.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor18.01.2022 
51CSRESITAINDAPELE ROMÂNE19.01.2022548izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor18.01.2022 
52CSGARANAFAMFOCAR FAMILIAL  R/P19.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor18.01.2022 
53CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  S20.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor19.01.2022 
54CSCARANSEBESFAMFOCAR FAMILIAL  P20.01.202224izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor19.01.2022 
55CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  D20.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor19.01.2022 
56CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  V20.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor19.01.2022 
57CSRAMNAFAMFOCAR FAMILIAL  G20.01.202234izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor19.01.2022 
58CSBINISFAMFOCAR FAMILIAL  B20.01.202278izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor19.01.2022 
59CSBOCSAFAMFOCAR FAMILIAL  G20.01.202234izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor19.01.2022 
60CSANINAFAMFOCAR FAMILIAL  B20.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor19.01.2022 
61CSFIRLIUGINSPRIMARIA FIRLIUG20.01.202238izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor19.01.2022 
62CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  S20.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor19.01.2022 
63CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  B21.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
64CSCARANSEBESFAMFOCAR FAMILIAL  N21.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
65CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  M21.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
66CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  N21.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
67CSCIUTAFAMFOCAR FAMILIAL  I21.01.202234izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
68CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  V21.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
69CSBOCSAFAMFOCAR FAMILIAL  S21.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
70CSCARANSEBESFAMFOCAR FAMILIAL  S21.01.202236izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
71CSBOCSAFAMFOCAR FAMILIAL  S21.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
72CSCAMPIAFAMFOCAR FAMILIAL  S21.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
73CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  R21.01.202244izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
74CSANINAINSPRIMARIA ANINA21.01.2022510izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
75CSBINISFAMFOCAR FAMILIAL  I/C21.01.202244izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
76CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  P21.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
77CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  S21.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
78CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  B21.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
79CSGORNEAFAMFOCAR FAMILIAL  S21.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
80CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  S21.01.202244izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor20.01.2022 
81CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  M22.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
82CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  S22.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
83CSRUSCA MONTANAFAMFOCAR FAMILIAL  A22.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
84CSCARASOVAFAMFOCAR FAMILIAL  B22.01.202234izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
85CSOTELU ROSUFAMFOCAR FAMILIAL  M22.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
86CSCARANSEBESFAMFOCAR FAMILIAL  P22.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
87CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  T22.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
88CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  K22.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
89CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  B22.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
90CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  P22.01.202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
91CSBINISFAMFOCAR FAMILIAL  C22.01.202244izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
92CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  C22.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
93CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  M22.01.202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
94CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  R22.01.202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor21.01.2022 
95CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  F23,01,202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor22,01,2022 
96CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  V23,01,202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor22,01,2022 
97CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  C23,01,202226izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor22,01,2022 
98CSBERZOVIAFAMFOCAR FAMILIAL  T23,01,202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor22,01,2022 
99CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  I23,01,202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor22,01,2022 
100CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  U/G23,01,202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor22,01,2022 
101CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  A23,01,202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor22,01,2022 
102CSBOCSAFAMFOCAR FAMILIAL  B24,01,202234izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor23,01,2022 
103CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  D24,01,202224izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor23,01,2022 
104CSBOCSAFAMFOCAR FAMILIAL  C24,01,202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor23,01,2022 
105CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  T24,01,202224izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor23,01,2022 
106CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  C24,01,202223izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor23,01,2022 
107CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  Z24,01,202244izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor23,01,2022 
108CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  C24,01,202233izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor23,01,2022 
109CSRESITAFAMFOCAR FAMILIAL  B24,01,202222izolarea confirmatilor si monitorizarea  contactilor23,01,2022 

La nivelul judeţului, incidenţa cazurilor de covid 19 creşte de la o zi la alta, ajungand acum la 3,81 de cazuri la mia de locuitori. Cea mai mare rată de îmbolnăvire se înregistrează în localitatea Doclin, 13,31%. În municipiul Reşiţa, incidenţa cazurilor de COVID-19 este de 5,73 de cazuri la mia de locuitori, iar în Caransebeş 5,35.

La ora actuală, în 20 de localităţi din Caras Severin, nu se inregistrează nici un caz de îmbolnăvire cu virusul SARS COV 2.

Nr.
crt.
JUDEȚLOCALITATEPOPULAȚIE ALERTE MS.ROCAZURI CONFIRMATE LA 14 ZILEINCIDENȚA LA 1000
LOCUITORI
CONF. ALERTE MS.RO 
 CARAŞ-SEVERIN 311.74411893,81
1CARAŞ-SEVERINDOCLIN18782513,31
2CARAŞ-SEVERINCORONINI1984157,56
3CARAŞ-SEVERINBREBU NOU28427,04
4CARAŞ-SEVERINBUCHIN1998147,01
5CARAŞ-SEVERINBERZOVIA3891276,94
6CARAŞ-SEVERINEZERIŞ131996,82
7CARAŞ-SEVERINOBREJA3473236,62
8CARAŞ-SEVERINMĂURENI3036185,93
9CARAŞ-SEVERINMUNICIPIUL REŞIŢA825394735,73
10CARAŞ-SEVERINIABLANIŢA1955115,63
11CARAŞ-SEVERINMUNICIPIUL CARANSEBEŞ291511565,35
12CARAŞ-SEVERINORAŞ OŢELU ROŞU12258574,65
13CARAŞ-SEVERINORAŞ BOCŞA18808874,63
14CARAŞ-SEVERINBERZASCA2536114,34
15CARAŞ-SEVERINSOCOL207894,33
16CARAŞ-SEVERINTÂRNOVA163574,28
17CARAŞ-SEVERINCARAŞOVA2825124,25
18CARAŞ-SEVERINTURNU RUIENI3497144
19CARAŞ-SEVERINMARGA104743,82
20CARAŞ-SEVERINCONSTANTIN DAICOVICIU2761103,62
21CARAŞ-SEVERINGRĂDINARI199673,51
22CARAŞ-SEVERINSICHEVIŢA200473,49
23CARAŞ-SEVERINLUPAC259493,47
24CARAŞ-SEVERINEFTIMIE MURGU148553,37
25CARAŞ-SEVERINSACU151953,29
26CARAŞ-SEVERINBUCOŞNIŢA284793,16
27CARAŞ-SEVERINZĂVOI4027122,98
28CARAŞ-SEVERINOCNA DE FIER68722,91
29CARAŞ-SEVERINPĂLTINIŞ243072,88
30CARAŞ-SEVERINFÂRLIUG174752,86
31CARAŞ-SEVERINORAŞ ANINA8786252,85
32CARAŞ-SEVERINBREBU109232,75
33CARAŞ-SEVERINBĂUŢAR249162,41
34CARAŞ-SEVERINTEREGOVA378692,38
35CARAŞ-SEVERINGÂRNIC126832,37
36CARAŞ-SEVERINRUSCA MONTANĂ182442,19
37CARAŞ-SEVERINZORLENŢU MARE96922,06
38CARAŞ-SEVERINORAŞ MOLDOVA NOUĂ12777262,03
39CARAŞ-SEVERINCORNEA162531,85
40CARAŞ-SEVERINFOROTIC164131,83
41CARAŞ-SEVERINLUNCAVIŢA224941,78
42CARAŞ-SEVERINMEHADICA65611,52
43CARAŞ-SEVERINORAŞ BĂILE HERCULANE460071,52
44CARAŞ-SEVERINPOJEJENA269941,48
45CARAŞ-SEVERINVĂRĂDIA141421,41
46CARAŞ-SEVERINSASCA MONTANĂ144521,38
47CARAŞ-SEVERINRAMNA155221,29
48CARAŞ-SEVERINMEHADIA398851,25
49CARAŞ-SEVERINORAŞ ORAVIŢA12322151,22
50CARAŞ-SEVERINGLIMBOCA188021,06
51CARAŞ-SEVERINSLATINA-TIMIŞ293931,02
52CARAŞ-SEVERINCIUCHICI107310,93
53CARAŞ-SEVERINVERMEŞ147310,68
54CARAŞ-SEVERINCICLOVA ROMÂNĂ161610,62
55CARAŞ-SEVERINRĂCĂŞDIA209310,48
56CARAŞ-SEVERINDOGNECEA219210,46
57CARAŞ-SEVERINARMENIŞ226210,44
58CARAŞ-SEVERINBĂNIA160800
59CARAŞ-SEVERINBERLIŞTE119800
60CARAŞ-SEVERINBOLVAŞNIŢA132200
61CARAŞ-SEVERINBOZOVICI281400
62CARAŞ-SEVERINCĂRBUNARI83600
63CARAŞ-SEVERINCIUDANOVIŢA58300
64CARAŞ-SEVERINCOPĂCELE102400
65CARAŞ-SEVERINCORNEREVA280400
66CARAŞ-SEVERINDALBOŞEŢ153100
67CARAŞ-SEVERINDOMAŞNEA124300
68CARAŞ-SEVERINGORUIA75200
69CARAŞ-SEVERINLĂPUŞNICEL83700
70CARAŞ-SEVERINLĂPUŞNICU MARE152000
71CARAŞ-SEVERINNAIDĂŞ102000
72CARAŞ-SEVERINPRIGOR230000
73CARAŞ-SEVERINŞOPOTU NOU102300
74CARAŞ-SEVERINTICVANIU MARE198400
75CARAŞ-SEVERINTOPLEŢ251000
76CARAŞ-SEVERINVĂLIUG78500
77CARAŞ-SEVERINVRANI104900
Arad: Strat de verdeaţă pe staţiile de tramvai şi autobuz, un proiect pilot pentru umbrirea acestora
Actualitate marți, 25 iunie 2024, 11:00

Arad: Strat de verdeaţă pe staţiile de tramvai şi autobuz, un proiect pilot pentru umbrirea acestora

Primăria Arad testează o nouă modalitate de a umbri staţiile de tramvai şi autobuz, care sunt acoperite cu plexiglas, adăugând peste acesta un...

Arad: Strat de verdeaţă pe staţiile de tramvai şi autobuz, un proiect pilot pentru umbrirea acestora
Trei caransebeşeni au fost arestaţi după ce au lovit în cap un tânăr
Actualitate marți, 25 iunie 2024, 07:51

Trei caransebeşeni au fost arestaţi după ce au lovit în cap un tânăr

Trei tineri cu vârste cuprinse între 17 și 29 de ani, din Caransebeș, au fost arestați preventiv pentru 30 de zile, de Tribunalul...

Trei caransebeşeni au fost arestaţi după ce au lovit în cap un tânăr
Caraş-Severin: aproape 1.500 de şoferi au fost testaţi pentru consum de alcool şi droguri
Actualitate marți, 25 iunie 2024, 07:45

Caraş-Severin: aproape 1.500 de şoferi au fost testaţi pentru consum de alcool şi droguri

În perioada 17-23 iunie, poliţiştii rutieri din Caraș-Severin au acționat, sub coordonarea Direcţiei Rutiere din cadrul Inspectoratului General...

Caraş-Severin: aproape 1.500 de şoferi au fost testaţi pentru consum de alcool şi droguri
Evaluarea Naţională începe astăzi cu proba la limba şi literatura română
Actualitate marți, 25 iunie 2024, 07:23

Evaluarea Naţională începe astăzi cu proba la limba şi literatura română

Elevii au voie în sălile de examen între orele 8:00 şi 8:30 doar cu actul de identitate şi instrumente de scris cu pastă sau cerneală...

Evaluarea Naţională începe astăzi cu proba la limba şi literatura română
Actualitate luni, 24 iunie 2024, 15:20

Pace și cultură este mesajul internațional cu care s-a încheiat cea de-a IV-a ediție a New Wave Theatre!

Au fost 9 zile de spectacole care au dăruit publicului diverse ipostaze de viață, jucate în mai multe locații la Reșița și la Caransebeș,...

Pace și cultură este mesajul internațional cu care s-a încheiat cea de-a IV-a ediție a New Wave Theatre!
Actualitate luni, 24 iunie 2024, 12:08

Aglomeraţie în mai multe puncte de trecere a frontierei la ieşirea din ţară

Mai multe puncte de trecere a frontierei sunt aglomerate luni, coloane de autoturisme formându-se la ieşirea din ţară, atât la graniţa cu...

Aglomeraţie în mai multe puncte de trecere a frontierei la ieşirea din ţară
Actualitate luni, 24 iunie 2024, 09:54

Canicula persistă și luni

Valul de căldură şi disconfortul termic accentuat se vor menţine pe parcursul zilei de luni în partea de sud şi sud vest a ţării, unde...

Canicula persistă și luni
Actualitate luni, 24 iunie 2024, 09:30

În Caraş-Severin, grădiniţele cu program prelungit functionează şi pe perioada vacanţei de vară

În Caraş-Severin, grădiniţele cu program prelungit functionează şi pe perioada vacanţei de vară, fiind un colac de salvare pentru parinţii...

În Caraş-Severin, grădiniţele cu program prelungit functionează şi pe perioada vacanţei de vară