Grevă japoneză şi la spitalul din Lugoj
Sindicatele Sanitas şi Sănătatea din cadrul Spitalului Municipal ”dr. Teodor Andrei” din Lugoj au decis să se alăture protestului medicilor din întreaga ţară. Membrii acestora vor purta de astăzi banderole tricolore pe braţ, pentru a trage un semnal de alarmă faţă de neregulile sistemului. Angajaţii unităţii sanitare lugojene îşi derulează normal activitatea, medicii nefiind încă implicaţi în acţiunea de protest. „Am iniţiat şi noi această formă de protest, care, dacă revendicările nu se vor soluţiona, va continua cu o grevă generală la începutul lunii noiembrie”, a declarat Elena Drinovan, preşedinta Sindicatului SANITAS, salariată a Spitalului Municipal Lugoj.
Articol editat de Radio Resita, 15 octombrie 2013, 12:53 / actualizat: 15 octombrie 2013, 15:14