Explozie la un cabinet medical!
O explozie incredibilă a avut loc la un cabinet medical de pe strada Camil Petrescu din Timişoara. Practic, un aparat din dotarea unităţii sanitare a explodat din cauza unei defecţiuni, iar demisolul clădirii a fost inundat cu fum, iar oamenii prezenţi în zonă au tras o sperietură soră cu moartea. Din fericire, explozia nu a fost puternică şi nu a fost urmată de un incendiu.
Articol editat de Daiana Rosca, 20 august 2016, 08:37
Bubuitura a alarmat personalul clinicii, care a sunat imediat la 112 să cearã ajutor. Explozia a avut loc la demisol, la un aparat medical.
„Detaşamentul 1 Pompieri Timişoara a răspuns cu promptitudine la un apel care semnala un posibil incendiu la un centru medical din Timişoara. La locul intervenţiei s-au deplasat două autospeciale de lucru cu apă şi spumă, un ofiţer şi opt subofiţeri. A fost vorba despre un aparat amplasat la demisolul clãdirii, care a explodat în urma unui scurtcircuit electric, fiind degajată o cantitate foarte mare de fum. Datorită intervenţiei rapide a pompierilor militari pagubele au fost minime şi nu s-au înregistrat victime”, povestesc cei de la ISU Banat.
Sursă: TION