Elevi de la „Arte” într-un proiect european
![Elevi de la „Arte” într-un proiect european Elevi de la „Arte” într-un proiect european](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2017/11/Liceul-de-arte.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Alin Datcu, 30 noiembrie 2017, 21:35
Acest curs reprezintă o activitate în sprijinul tinerilor , o oportunitate de dezvoltare a viitoarei cariere profesionale într-un domeniu nou, de interes , facilitare grafică digitală, pentru elevii cu potențial artistic și aptitudini digitale.
La acest curs au fost selectați 32 de tineri din 8 țări : Slovacia, România, Franța, Letonia, Italia, Croația, Lituania și Bulgaria, elevii noștri reprezentând România.