Dispensarul medical uman din Cornereva va fi modernizat de autoritățile locale!
„Dispensarul va fi reabilitat și modernizat, vor fi lucrări la acoperiș, tencuieli, dotări cu aparatură și mobilier adecvat acestei activități a dispensarului uman din comuna Cornereva. E vorba de fostul spital, mai precis fosta secție externă a Spitalului Municipal Caransebeș, dar noi îl considerăm spitalul din Cornereva! Din păcate, în prezent este un singur medic și o asistentă, dar noi nădăjduim că dacă realizăm acest obiectiv, vom avea și un centru de permanență pe care ni-l dorim și atunci vom avea încă cinci medici! Eu îl văd operațional anul viitor, ca să fiu optimist!”, a declarat pentru Radio Reşiţa Nicolae Novăcescu – primarul comunei Cornereva.
Articol editat de Smadu Paul-Sever, 29 mai 2018, 12:13 / actualizat: 29 mai 2018, 15:13
Paul-Sever SMADU