Criza vaccinului hexavalent este ca şi rezolvată. Ministerul Sănătăţii a semnat noul contract de furnizare
![Criza vaccinului hexavalent este ca şi rezolvată. Ministerul Sănătăţii a semnat noul contract de furnizare Criza vaccinului hexavalent este ca şi rezolvată. Ministerul Sănătăţii a semnat noul contract de furnizare](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2016/05/vaccin_copii.jpg?resize=526%2C479&ssl=1)
Articol editat de Mirabela Afronie, 18 mai 2016, 12:23
Şi judeţul Caraş-Severin se confruntă cu o criză a vaccinului hexavalent. Stocul Direcţiei de Sănătate Publică a fost epuizat. Reprezentanţii DSP roagă părinţii copiilor cu vârsta până într-un an, să nu intre în panică. Se pare că există întârzieri în aprovizionarea cu vaccinul hexavalent şi la nivel naţional.