Crăciunul, în distanţare socială, la Reşiţa
Slujbele prilejuite de Naşterea Domnului în Ajunul Crăciunului vor fi celebrate la ore diferite în incinta celor două biserici romano-catolice din Reşiţa. De la ora 17.00 va fi oficiată Sfânta Liturghie de Ajun în Biserica Maria Zăpezii, în maghiară şi germană, iar de la ora 19.00 în limba română.
![Crăciunul, în distanţare socială, la Reşiţa Crăciunul, în distanţare socială, la Reşiţa](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2020/12/biserica.jpg?resize=440%2C440&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 23 decembrie 2020, 12:04 / actualizat: 23 decembrie 2020, 13:46
În cartierul Lunca Bârzavei, la Biserica parohială Preasfânta Treime, slujba va fi oficiată de la ora 17.00 în limba maghiară şi în alte 3 limbi de expresie: română, germană şi croată începând cu ora 19.00.
În prima şi a doua zi de Crăciun, sfintele liturghii se vor oficia după programul obişnuit duminical.