Crăciunul aduce conducere nouă la spitalul din Caransebeş
Spitalul Municipal de Urgenţă din Caransebeş are o nouă structură de conducere începând de astăzi. Pentru următoarele trei luni, inginerul Adrian Romanescu a acceptat funcţia de manager interimar. Acesta îl înlocuieşte pe chirurgul Radu Horea, căruia îi expiră mandatul de un an şi care va îndeplini, de astăzi, funcţia de manager medical în locul Aidei Bâldea.
Articol editat de Mirabela Afronie, 25 decembrie 2013, 09:18
Primarul municipiului Caransebeş, Marcel Vela, ne-a declarat că Adrian Romanescu este cea mai bună alegere pentru implementarea proiectului de reabilitare a Ambulatoriului de Imagistică şi Radiologie, o investiţie europeană de peste 4,5 milioane de euro.