Concert de Mărţişor în ritmuri germane la Reşiţa
Astăzi de la ora 17.00, la Centrul German ”Alexander Tietz” din Reșița va avea loc un eveniment dedicat începutului calendaristic al primăverii.
Articol editat de Radio Resita, 2 martie 2018, 08:25
Concert de mărțișor în organizarea profesorului George Gassenheimer.
Protagoniști: formația „Amadeus” alcătuită din Andreea Florea, Dumitru Palagniuc, Doina și George Gassenheimer din Reșița, respectiv Lugoj, a informat directorul Centrului German, Erwin Josef Ţigla. (Ada Botezan)