[AUDIO-FOTO] Reşiţenii, mulţumiţi de existenţa pieţei volante din oraş
Noua piaţă volantă din Reşiţa a fost deschisă şi duminică, 8 mai. Potrivit directorului executiv adjunct al Direcţiei pentru Agricultură Caraş-Severin, Adina Bâte, prin această iniţiativă, primăria municipiului Reşiţa în parteneriat cu instituţia pe care o reprezintă, doresc să reînvie activitatea târgurilor duminicale pentru producătorii locali cu produse tradiţionale şi montane:
![[AUDIO-FOTO] Reşiţenii, mulţumiţi de existenţa pieţei volante din oraş [AUDIO-FOTO] Reşiţenii, mulţumiţi de existenţa pieţei volante din oraş](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/1-8.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Gerhard Chwoika, 9 mai 2022, 09:47 / actualizat: 9 mai 2022, 14:08
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/0-4.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/1-10.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/2-7.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/3-8.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/4-6.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/5-8.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/6-7.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/7-4.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/8-3.jpg?resize=768%2C1024&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/9-3.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2022/05/10-3.jpg?resize=1024%2C768&ssl=1)
Cumpărătorii prezenţi au fost mulţumiţi de produsele, direct de la producători şi mai ales că, preţurile sunt accesibile fiecăruia:
Amintim că, piaţa volantă din cartierul Lunca Pomostului va fi deschisă în fiecare duminică de la ora 9.00 la 14.00, atunci când condiţiile meteorologice vor permite desfăşurarea în bune condiţii a unor astfel de activităţi.
https://www.facebook.com/100065648988752/videos/306584344969439/
Surse foto: Dorin Bistrian, DAJ Caraş-Severin