Accident cu trei mașini între Reșița și Timișoara
Un nou accident rutier cu victime a avut loc luni dimineață pe DN 59, între Jebel și Voiteg. Polițiștii spun că vinovat este un bărbat, în vârstă de 77 de ani, care a intrat în coliziune cu un autoturism și cu o autoutilitară, care circulau pe sensul opus de mers.
![Accident cu trei mașini între Reșița și Timișoara Accident cu trei mașini între Reșița și Timișoara](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2024/01/accident-Voiteg-9.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Sebastian Dragomir, 15 ianuarie 2024, 10:15
![](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2024/01/accident-Voiteg-7.jpg?resize=1024%2C833&ssl=1)
În urma evenimentului au rezultat două victime, respectiv un bărbat vârstă de 33 de ani și o femeie de 27 de ani. Cei implicați în accident au fost testați și a rezultat că nu au consumat alcool.
Șoferul neatent este cercetat penal pentru vătămare corporală din culpă.