A ars un pod la Câlnic
![A ars un pod la Câlnic A ars un pod la Câlnic](https://i0.wp.com/www.radioresita.ro/wp-content/uploads/2015/12/incendiu-pod.jpg?resize=850%2C479&ssl=1)
Articol editat de Daniel Babun, 30 decembrie 2015, 16:38
În penultima zi din acest an, un echipaj al Detaşamentului de Pompieri Reşiţa a intervenit, în jurul orei 16, pentru lichidarea unui incendiu în cartierul Câlnic, pe strada Bistrei, numărul 152. Focul s-a produs în podul casei, dar intervenţia promptă a pompierilor a făcut ca acesta să nu se extindă. Nu au fost victime, doar pagube materiale.
Cauza incendiului va fi stabilită după încheierea intervenţiei.
(Daniel Babun)